Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Пункт за бездомници

punkt bezdomnici

Пункт за бездомници,
секој петок и понеделник
од 09.00 до 16.00.
телефон за контакт: 071/733-171

reklami

АРХИВА НА НАСТАНИ 2012

ТОПОЛ НАПИТОК ЗА ПОУБАВИ ПРАЗНИЦИ

ВИТАЛИЈА И ЦРВЕН КРСТ НА ГРАД СКОПЈЕ СО ПРЕДНОВОГОДИШНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СТАРИТЕ ЛИЦА

Повеќе...

Тренинг семинар во Крушево

Во втората половина на месец декември, тимот за спасување на планина на Црвен крст на град Скопје оддржа тренинг семинар за спасување во планина на 5 курсисти од Крушево на барање на општината Крушево.

Повеќе...

НОВОГОДИШНИ ПОДАРОЦИ ЗА БЕЗДОМНИЦИТЕ

Во пресрет на новогодишните празници Пунктот за бездомници го посети Градоначалникот Коце Трајановски кој на бездомниците им подели по еден ранец со топла облека.

Повеќе...

Да споделиме радост

Црвениот крст на Р. Македонија и оваа година во соработка со ЕВН Македонија, по повод новогодишните празници организира заедничка хуманитарна акција под мотото Да споделиме радост.

Повеќе...

ПРЕДНОВОГОДИШНА ПРАЗНИЧНА ПРОЕКЦИЈА ВО КИНО РАМСТОР СО ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ

Саботата претпладнедне на 15.12.2012, во предновогодишната празнична атмосфера, 34 деца од заедницата на бегалците го проследија американскиот анимираниот филм „ Кунг Фи Панда 2 “.

Повеќе...

Dneven centar za daruvanje krv

Дневен центар за дарување крв
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Понеделник до Петок од:
10:00 до 17:00 часот
Сабота од 09 до 14 часот.

dneven centar za stari lica

Дневен центар за стари лица
„ДАРЕ ЏАМБАЗ“
Секој работен ден од:
09.00 до 15.00 часот

Punkt za obleka

Пункт за облека
Понеделник, Вторник, Четврток, Петок
од 10 до 14 часот.

BANER KOPCE